Nebezpečné zdravotní důsledky používání mobilních telefonů

z internetu přeložil bh. Ondra Hládek

Mozek člověka i jeho tělo jsou citlivé na jemné elektromagnetické vlny, neboť samy závisejí na elektrických impulzech při řízení složitých životních procesů – včetně schopnosti číst tato slova, zapamatovat si je a reagovat na ně. Stejně, jako když boxer dostává opakované údery do hlavy, způsobuje rychle pulzující signál mobilního telefonu trvalé poškození mozku. Studie Dr. Petera Franche jednoznačně zjistila, že "frekvence mobilního telefonu nenávratně ničí buňky." Franch upozorňuje, že toto buněčné poškození je maximalizováno při nízkém dávkování, a "beze změny děděno z generace na generaci." Franch přišel na to, že tvorba histaminu, který spouští křečový stah průdušek, je po vystavení vysílání mobilního telefonu téměř zdvojnásobena. Mobilní telefony rovněž snižují účinnost léků proti astmatu a zpomalují zotavení z nemoci. Britští armádní vědci objevili, že vysílání mobilního telefonu narušuje mozkové oblasti pro paměť a učení, čímž způsobuje zapomnětlivost a náhlou zmatenost.

Mobilní telefony jsou vedle mikrovlnné trouby prokazatelně nejvíce vyzařujícím přístrojem, který jsme kdy vynalezli, a lidé si je přikládají k hlavám – k bezpochyby nejcitlivější části těla. Mobilní telefony vydávají mikrovlnné záření a lidské mozky mohou této energie absorbovat až 60%. Na toto téma již existuje přinejmenším 15.000 vědeckých posudků. Existuje 66 epidemiologických studií dokazujících, že elektromagnetické záření napříč spektrem zvyšuje v lidské populaci výskyt mozkových nádorů. Dvě z těchto studií pojednávají konkrétně o mozkových nádorech způsobených mobilními telefony. Jelikož rakovina se vyvíjí desetiletí, bude to trvat dalších 10 nebo 20 let, než mobilní telefony přinesou své bohaté plody v oblasti mozkových nádorů. Již nyní můžeme vidět kritické účinky, které lze zaznamenat během několika minut používání mobilního telefonu.

Po dvouminutovém rozhovoru vyřadí digitalizované impulzy mobilního telefonu bezpečnostní bariéru (krevní mozkovou bariéru), která izoluje mozek od destruktivních proteinů a jedů v krvi. Profesor Leif Salford, neurolog, který provedl výzkum, jenž přinesl toto zjištění, říká: "Zdá se, že při zapnutém mobilním telefonu mohou molekuly, jako jsou proteiny a toxiny, procházet z krve do mozku. Musíme si uvědomit, že nemoci, jako je mnohočetná skleróza a Alzheimerova choroba, souvisejí s proteiny, jež jsou nalézány v mozku."

Research Center For Wireless Technology
(Výzkumné středisko pro bezdrátové technologie)
120 Hana Highway #9-282
Paia, HI 96779
Usa