Čistěte si zuby s Prabhupádovou zubní pastou

Citáty od Šríly Prabhupády:

„Víte, že jsem sbíral ním. Nyní je to však nemožné. Také jsem si vyráběl vlastní zubní pastu. Koupil jsem si jen kartáček, zubní pastu jsem si vyráběl doma. Nepoužíval jsem nikdy žádnou zubní pastu. I v době, kdy jsem byl mladý. Nikdy jsem ji nepoužíval. Prakticky jste to mohli vidět. Nejenom až teď, kdy jsem se stal sanjásí. I když jsem byl grihastha, tak jsem ji taky nepoužíval. Když jsem byl grihastha, tak jsem pravidelně používal nim datun. A mohu vám dát tu pastu. Jestliže nemůžete použít nim datun, můžete použít tuto pastu.

- Šríla Prabhupáda, konverzace v pokoji – 5. září 1976, Vrindávana

„Jestliže tě bolí zub, můžeš si čistit zuby touto směsí; smíchej kuchyňskou sůl s čistým hořčičným olejem tak, aby se ti vytvořila pasta. S touto pastou si pak čisti zuby, zvláště tu bolestivou část, velice hezky. Kloktej horkou vodu a měj neustále v ústech několik hřebíčků*. Myslím, že toto ti vyléčí tvé potíže. Není potřeba trhat žádný zub.“

*hřebíček, který se používá jako koření (pozn. překladatele)

- Šríla Prabhupáda, dopis Kírtanandovi, Los Angeles, 14. února 1969


Oddaní Krišny ve Švédsku začali v roce 1992 s prvními pokusy vyrábět zubní pastu podle receptu, který nám zanechal Šríla Prabhupáda. Teprve až s rozšířením internetu, kdy konzultovali složení zubní pasty s různými lékaři a odborníky, se jim podařilo úspěšně doladit všechny detaily a nyní přichází na trh s Prabhupádovou zubní pastou v profesionálním provedení, v té nejlepší přírodní kvalitě.

Doufáme, že si tuto zubní pastu brzy oblíbíte a stane se vašim každodenním pomocníkem při péči o vaše zuby. Zakoupením této zubní pasty zároveň podpoříte projekt farmy Krišnův dvůr.

Proč začít používat Prabhupádovu zubní pastu?

Většina zubních past na trhu je tvořena hlavně vápníkem jakožto brusným materiálem, glycerínem, který dodává tuhost, sladidly a fluoridem, který údajně má chránit zuby, ale jsou o tom pochyby. Tyto ingredience však naneštěstí vytvářejí účinek podobný tomu, jako když použijete smirkový papír na čištění auta a sirup jako leštidlo. To našim zubům moc neprospívá.

Vápník obrušuje zubní sklovinu a zuby na to reagují tak, že více zežloutnou a stávají se více citlivými. Glycerín vyžaduje, abyste si třicetkrát vypláchli ústa, abyste se zbavili lepkavých substancí. Fluorid je jed; stojí hned na druhém místě po arzénu. Faktem je, že tyto tři látky zabraňují přirozené samoléčicí schopnosti zubů. Další běžně používanou látkou je sodium lauryl sulphate (SLS), který se používá jako pěnící činidlo ve většině zubních past. Tato látka poškozuje systém vylučování slin v našich ústech.

Zubní pasta sama o sobě vám nezaručí dobré zdraví. Musíte také jíst zdravě a možná brát nějaké vitamíny a minerální doplňky.

S ohledem na znečištění přírody používáme co nejvíce přírodní, organicky vypěstované přísady. A navíc, nevykořisťujeme lidi.

Jedna tuba Prábhupádovy zubní pasty má obsah 75ml. Je velice účinná; stačí ji na zubní kartáček nanášet opravdu jen málo, proto vám vydrží dlouho.

Složení:
-kuchyňská soda: čistidlo, které zároveň vyrovnává hodnotu ph v ústech.
-zmýdlňující olej z konopí*: mýdlo vyrobené ze zázračného oleje z konopí. Dezinfikuje a rozpouští tuk na povrchu zubů.
-Voda: používá se jako rozpouštědlo mýdla a jako médium pro koloidní stříbro.
-Extrakt z nimbového stromu*: dobrý pro dásně a působí proti plísňovým infekcím.
-gaultheriová silice: používali ji už první američtí indiáni k ústní hygieně, dodává také chuť.
-Stevia: bylinka sladší než cukr. Přírodní sladidlo, které se používá v USA (v EU zatím není registrováno). Výzkumy prokázaly její význam při ústní hygieně.
-Přírodní thymol: získává se z tymiánu (mateřídoušky), dává chuť.
-Přírodní mentol: dává chuť.
-Přírodní kafr: dezinfikuje.
-Citrónový eukalypt**: dává chuť.
-Další esenciální oleje: dávají chuť.
-Koloidní stříbro: působí proti plísním.

* certifikovaný bio-produkt
** Fair-trade


Objednávejte v našem e-shopu Jamuna (www.jamuna.cz)
mob.: 603 700 512.